Ndërlidhjet

Egjipti e mbyll kufirin me Rripin e Gazës


Presidenti Hosni Mubarak, tha sot se Egjipti do t'i mbajë të mbyllura vendkalimet kufitare me Rripin e Gazës, derisa lideri palestinez, Mahmud Abbas, sërish ta ripërtrijë autoritetin e tij ndaj këtij territori.

Zoti Mubarak tha se hapja e vendkalimeve pa mbikëryqjen e Autoritetit Palestinez dhe pa vëzhguesit e Bashkimit Evropian, do t'i kontribuonte vetëm thellimit të hendekut ndërmjet Partisë Fatah të Mahmud Abbasit dhe Hamasit.
XS
SM
MD
LG