Ndërlidhjet

Sidnjej: 1.5 milionë njerëz pritën Vitin e Ri


Në një atmosferë spektakulare dhe me shumë fishekzjarre rreth 1.5 milion njerëz kanë mirëpritur ndrrimin e moteve në Sidnej. Atje dhe në Azi ndrrimi i moteve bëhet disa orë para Evropës dhe Shteteve të Bashkuara.
Në sheshet e shumë qendrave evropian gjithashtu çdo gjë është gati për kremten e ndrrimit të moteve. Megjithë temperaturat shumë të ulta në sheshin e Berlinit sonte do të tubohen rreth 1 milionë veta, ndërsa ngjashëm do të jetë edhe në Londër, Paris, Romë, Madrid, Bruksel, Amsterdam, Pragë, Budapest dhe gjetiu.
XS
SM
MD
LG