Ndërlidhjet

Mitrovicë: Gjendja nën kontroll


Pas incidenteve që ndodhën në Mitrovicë më 30 dhjetor, gjendja tani atje është e qetë dhe nën kontroll, tha sot zëdhënësi rajonal i Policisë së Kosoveës, Besim Hoti.

"Aktualisht nuk është raportuar për asnjë incident, veçanërisht në zonat me popullatë të përzier dhe se vërehet një vetëpërmbajtje e qytetarëve", thotë zëdhënësi Hoti.

Përkundër një situate të brishtë sigurie, organet e rendit, sipas Hotit, janë të gatshme që ta mbajnë gjendjen nën kontroll.
XS
SM
MD
LG