Ndërlidhjet

BE-ja, tur në Lindjen e Mesme


Ministrat e jashtëm të Çekisë, Francës dhe Suedisë, fillojnë gjatë ditës një tur në Lindjen e Mesme për të diskutuar krizën në Gaza.

Ndalesa e parë do të jetë Egjipti, derisa do të vazhdojë me Jerusalemin, Rramallahun dhe me Amanin.

Çekia ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian, që e morri nga Franca dhe do t'ia dorëzojë më 1 korrik të këtij viti Suedisë.
XS
SM
MD
LG