Ndërlidhjet

Familja Obama vendoset në Uashington


Pas kthimit nga pushimet në Hawaii, presidenti i zgjedhur Barak Obama dhe familja e tij do të vendosen nga Çikago në Uashington gjatë këtyre 2 ditëve. Dy vajzave të tij, Malia dhe Sasha shkolla iu fillon të hënën ndërkaq familja Obama do të jetoj në një rezidencë në Hotelin prestigjioz Hay Adams. Obama do të fillojë konsultimet të hënën me Kongresin për të siguruar 775 miliard dollarë për paketën stimuluese të cilën shpreson ta nënshkruaj menjëher pasi të marrë detyrën e presidentit më 20 janar.
XS
SM
MD
LG