Ndërlidhjet

Singh: Pakistani të dorëzojë terroristët


Kryeministri i Indisë, Manmohan Singh, shfaqi shpresën se Pakistani do të tregojë "ndjesi të mirë" dhe do dorëzojë përgjegjësit e sulmeve në Mumbai ku humbën jetën më shumë se 170 persona. Singh shtoi se qeveria e tij do të bëj çdo gjë për të çrrnjosur terrorizmin nga India. Ai i bëri thirrje gjithashtu qeverisë së re të Bangladeshit të bashkëpunojë në shkatërrimin e miltantëve anti-indian.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG