Ndërlidhjet

Greqi: Kthehet dhuna


Protestat para ambasadës së Izraelit në Athinë kanë përfunduar me dhunë kundër policisë. Protestuesit hodhën gurë dhe bomba zjarri ndaj policëve, derisa këta të fundit iu kundërpërgjigjën me gaz lotsjellës.

Në protestë morrën pjesë rreth 5000 persona, shumica palestinezë, por ishin ekstremistët e majtë që përdorën protestën për të sulmuar policinë.
XS
SM
MD
LG