Ndërlidhjet

India akuzon Pakistanin për sulmet terroriste


Ministri për çështje vendore i Indisë Palanipapan Chidambaram ka thënë se sulmet teroriste ndaj Mumbait nuk do të mund të realizoheshin pa ndihmën qeveritare të Pakistanit.
Chidambaram ka ngritur dyshime për ndërlikimin e qeverisë së Pakistanit në sulmet teroriste të nëntorit që u bënë nga grupi militant Lashkar – e – Taiba dhe që lanë 173 viktima.
India ka kërkuar nga Pakistani që t'ia dorëzoj "kriminelët" që qëndrojn pas sulmeve.
XS
SM
MD
LG