Ndërlidhjet

Rice anulon vizitën në Kinë


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, anuloi udhëtimin në Kinë, për shkak të situatës në Lindjen e Mesme.

Rice duhej të udhëtonte drejt Pekinit të mërkurën, për të shënuar 30 vjetorin e vendosjes së raporteve ndërmjet SHBA-ve dhe Kinës. Zv.sekretari John Negroponte do të realizojë vizitën.

Sekretarja Rice, ditë më parë, bëri thirrje për armëpushim të qëndrueshëm ndërmjet Izraelit dhe Hamasit.
XS
SM
MD
LG