Ndërlidhjet

SHBA-të dhe Gjeorgjia nënshkruajnë marrëveshje


Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara dhe të Gjeorgjisë pritet që sot në Uashington ta nënshkruajnë marrëveshjen për partneritet strategjik.

Ky dokument, synon forcimin e bashkëpunimit në fushë të mbrojtjes dhe të sigurisë ndërmjet dy shteteve.

Muajin e kaluar, një marrëveshje e ngjashme është nënshkruar ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Ukrainës.
XS
SM
MD
LG