Ndërlidhjet

Biden arriti në Pakistan


Zëvendës presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, ka arritur në Islamabad, në fillim të turneut të tij në Azinë jugore.

Ambasada amerikane dhe zyrtarë pakistanezë thonë se Joe Biden, së bashku me senatorin republikan, Lindsey Graham, pritet të takohen me zyrtarët e lartë të Pakistanit për të diskutuar për tensionet me Indinë dhe për lufën kundër terrorizmit, që udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara.

Më 20 janar bëhet inaugurimi i presidentit të zgjedhur amerikan, Barak Obama dhe i zëvendës presidentit, Joe Biden.
XS
SM
MD
LG