Ndërlidhjet

Dënohet me 97 vjet burgI biri i ish presidentit të Liberisë, Çarls Tejlor, është dënuar nga gjyqi i Majamit me 97 vjet burgim për ekzekutime dhe sakatosje të njerëzve në Liberi gjatë kohës së pushtetit të babait të tij. Në historinë e gjyqësisë amerikane ky është rasti i parë i dënimit për krime dhe tortura të bëra jashtë Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG