Ndërlidhjet

Athinë: Protesta kundër MSA-së me Shqipërinë


Grupi terrorist grek "Beteja Revolucionare" ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmet e fundit ndaj policisë në Athinë. Policia tha se grupi ka dërguar një deklaratë në mediat vendore.

Greqia gjatë dhjetorit u përfshi në trazirat më të dhunshme në dekada. Protestat vazhduan edhe gjatë janarit, por jo në të njëjtën shkallë.

Edhe sot një grup prej disa qindra vetësh ka protestuar në Athinë, por këtë rradhë kundër ratifikimit të Marrëveshjes së Asocim Stabilizimit mes Shqipërisë dhe BE-së. Parlamenti grek diskuton dhe voton sot lidhur për MSA-në mes Tiranës dhe Brukselit.
XS
SM
MD
LG