Ndërlidhjet

Kabul: 5 policë u vranë nga sulmet e talibanëve


Zyrtarë afganë njoftuan se nga dy sulme në Kandahar dhe në provincën Badghis janë vrarë pesë policë të Afganistanit.

Në Kandahar shpërtheu bomba derisa policia po patrullonte, duke i vrarë dy policë, ndërsa në provincën Badghis, nga sulmi i militantëve talibanë janë vrarë tre policë. Me këtë rast talibanët kanë zënë peng 7 të tjerë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG