Ndërlidhjet

Obama i thirri liderët e Lindjes së Mesme


Në ditën e parë të punës, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, u ka telefonuar udhëheqësve në Lindjen e Mesme, për t'i siguruar se ai është i përkushtuar që të jetë i angazhuar në mënyrë aktive në përpjekjet paqësore arabo-izraelite.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Robert Gibbs, tha se presidenti Obama u ka telefonuar liderëve të territoreve Palestineze, të Izraelit, Egjiptit dhe Jordanisë.
XS
SM
MD
LG