Ndërlidhjet

Vitamina D ndihmon shërimin e trurit


Hulumtuesit mjekësorë në SHBA dhe Britani të Madhe kanë konkluduar se vitamina D ndihmon në parandalimin e rënies mendore që mund të prek njerëzit e moshuar. Ata zbuluan se nivelet e ulëta të vitaminës D te të moshuarit kanë rritur dëmtimet e trurit. Vitamina D gjendet në peshk si dhe prodhohet kur njeriu i ekspozohet diellit.
XS
SM
MD
LG