Ndërlidhjet

Rusi: Nesër protesta për dorëheqjen e Putinit


Aktivistë të opozitës ruse po përgatiten që të shtunën, më 31 janar, të dalin nëpër rrugët e disa qyteteve të Rusisë për të bërë thirrje për dorëheqjen e kryeministrit, Vladimir Putin.

Grupe të ndryshme, si Partia Nacionale Bolshevike, e cila është e ndaluar, dhe mbështetësit e ish kampionit botërër në shah, Gary Kasparov, pritet të protestojnë në Moskë, në Shën Petersburg dhe Lindjen e Largët.

Protestat e mëhershme janë shpërndarë nga policia.
XS
SM
MD
LG