Ndërlidhjet

Pakistan: Rrëmbehet punonjësi i UNHCR-së


Persona të armatosur kanë rrëmbyer një punonjës të huaj të Kombeve të Bashkuara dhe kanë vrarë shoferin e tij.
Ngjarja ka ndodhur në rajonin Baluçistan të Pakistanit.

Punonjësi i Kombeve të Bashkuara, kombësia e të cilit nuk bëhet publike, ishte pjesë e Komisariatit të lartë për Refugjatë, UNHCR.
XS
SM
MD
LG