Ndërlidhjet

Klinton fillon aktivitetet diplomatike


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Klinton, do të takojë sot ministrat e jashtëm të Gjermanisë dhe Britanisë së Madhe. Këto takime shënojnë edhe bisedimet e para të sekretares Klinton me aleatët e ngushtë evropianë. Departamenti i shtetit njoftoi se Irani, situata në Afganistan dhe çështje tjera të politikës së jashtme do të jenë në agjëndë të bisedimeve.
XS
SM
MD
LG