Ndërlidhjet

Ban Ki Moon arriti në Afganistan


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon gjendet në Afganistan për bisedime me presidentin Hamid Karzai dhe liderët ushtarak të NATO-s. Vizita e paparalajmëruar bëhet disa ditë pasi OKB njoftoi se 2 mijë e 100 civil janë vrarë në vitin 2008, rreth 40 përqind më shumë se një vit përpara. Gjatë ditës Ban do të udhëtojë drejt Pakistanit për të deklaruar formimin e komisionit hetimorë të OKB-së për vrasjen e ish kryeministres, Benazir Butto.
XS
SM
MD
LG