Ndërlidhjet

Kabul: 17 të vrarë, dhjetra të plagosur


Të paktën 12 njerëz e kanë humbur jetën dhe 30 janë plagosur në sulmet, të cilat kishin për shënjestër dy ndërtesa qeveritare në Kabul.

Në sulmin e parë, dy persona e hodhën veten në erë në zyrat e drejtorisë së burgut, ndërsa në incidentin e dytë, dy sulmues u vranë në shkëmbim zjarrin me oficerët e sigurisë në ministrinë e drejtësisë.

Përgjegjësinë për sulmet e kanë pohuar talebanët.
XS
SM
MD
LG