Ndërlidhjet

Holbrooke viziton rajonet fisnore të Pakistanit


Emisari i posaçëm amerikan për Afganistanin dhe Pakistanin, Richard Holbrooke sot e vizitoi rajonin fisnor në veriperëndim të Pakistanit.

Holbrooke qëndron në Pakistan në kuadër të përpjekjeve për rë rishqyrtuar strategjinë amerikane në luftën kundër talebanëve dhe Al Kaedas.

Ndërkohë, në qytetin Peshawar, afër rajonit që vizitoi Holbrooke, një ligjvënës dhe gjashtë persona të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një bombe.
XS
SM
MD
LG