Ndërlidhjet

BE-Rusi, gati të forcojnë lidhjet


Rusia dhe Bashkimi Evropian kanë rënë dakord për të forcuar lidhjet politike dhe ekonomike.

BE-ja dhe Rusia duhet të vazhdojnë bashkëpunimin për zgjidhjen e krizave të ndryshme ndërkombëtare, tha shefi i politikës së jashtme evropiane, Javier Solana.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG