Ndërlidhjet

Kabul: 26 të vrarë e 55 të plagosur


Së paku 26 njerëz u vranë dhe 55 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmeve ndaj ndërtesave qeveritare në Kabul. Lajmi bëhet i ditur nga burimet e qeverisë afgane.

Disa nga sulmuesit ishin atentatorë vetvrasës, derisa një numër sulmuesish humbën jetën gjatë përleshjeve me forcat afgane të sigruis.
Sumet janë marrë përsipër nga talibanët.
XS
SM
MD
LG