Ndërlidhjet

Klinton fillon turneun aziatik


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton mbërrinë sonte në Japoni, në etapën e parë të turneut të saj aziatik, ku në qendër të vëmendjes do të jetë kriza ekonomike dhe çështjet e sigurisë.
Zonja Klinton, e cila do të vizitojë edhe Indonezinë, Korenë Jugore dhe Kinën, do të bisedojë me liderët aziatikë rreth problemeve të mëdha ndërkombëtare, përfshirë ngrohjen globale, konfliktin në Afganistan, situatën në Pakistan dhe armatimin bërthamor.
XS
SM
MD
LG