Ndërlidhjet

NATO-ja diskuton reformimin


Ministrat e mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s po diskutojnë reformimin e Aleancës në mënyrë që të përballet në mënyrë më efikase me kërcënimet e sotme, përfshi terrorizmin.

Pjesëmarrësit në takim do të diskutojnë edhe me homologët e tyre nga Ukraina dhe Gjeorgjia, të cilët kërkojnë anëtarësimin në NATO.

Gjatë ditës së djeshme të takimit në NATO-ja diskutoi rrugët më efikase për të luftuar talebanët. Vendet aleate nuk bënë ndonjë premtim të rëndësishëm për rritjen e trupave në Afganistan, ashtu siç bëri Uashingtoni.
XS
SM
MD
LG