Ndërlidhjet

Saab kërkon mbrojtje nga falimentimi


Prodhuesi suedez i makinave Saab ka kërkuar mbrojtjen sipas ligjti të falimentimit, pasi kompania themeluese amerikane General Motors domte të hiqte dorë nga kjo degë e kompanisë.

Ky hap vjen dhe pas refuzimit të qeverisë suedeze që të investonte tek kompania Saab, e cila ka rreth 4000 punëtorë në Suedi.
XS
SM
MD
LG