Ndërlidhjet

Pakistan: Talibanët janë pajtuar për armëpushim


Një zyrtar i lartë qeveritar pakistanez, tha sot se luftëtarët talibanë janë pajtuar për "armëpushim të përhershëm" në luginën veriperëndimore Swat në Pakistan.

Dje është raportuar për një takim të komandantit militant, Maulana Fazlullah dhe klerikut radikal, Sufi Mohammad, i cili ishte lejuar nga qeveria, që të zhvilloj negociata për paqe.

Ata, "kishin thënë se do të mbanin armëpushim të përhershëm".

Qeveria tha se do ta bëjë të njejtën gjë.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG