Ndërlidhjet

Hollywood: Sot ndahen Çmimet Oskar


Yjet dhe elita e industrisë së filmit kanë filluar të tubohen për natën më të madhe të filmit gjatë vitit.

Aktorët që tashmë kanë fituar Çmimin Oskar, Brad Pitt, Sean Penn dhe Meryl Streep janë në mesin e atyre, të cilët do të parakalojnë në qilimin e kuq në Teatrin Kodak në Hollywood.

Gara për aktor më të mirë duket se do të jetë ndërmjet Sean Penn, i cili e luan rolin e një politikani, dhe Mickey Rourke për rolin e tij të një atleti.

Filmi i Bollywood-it "Slumdog Millionaire" konsiderohet si favorit për çmimin Oskar për filmin më të mirë.
XS
SM
MD
LG