Ndërlidhjet

Barak hedh poshtë thirrjen e Netanjahut


Partia Laburiste e Izraelit ka hedhur poshtë kërkesën e kreut të partisë Likude Benjamin Netanjahu, për t'iu bashkangjitur qeverisë së drejtuar prej tij.

Ehud Barak, kreu i Laburistëve tha se partia e tij parapëlqen të jetë "një opozitë e përgjegjshme, serioze dhe konstruktive".

Nga ana tjetër, Tzipi Livni, që drejton partinë e qendrës Kadima tha se do vazhdojë bisedimet për të diskutuar mundësinë e përfshirjes në qeveri.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG