Ndërlidhjet

Indi: 39 të vdekur në fatkeqësi trafiku


Të paktën 39 vetë e kanë humbur jetën dhe 14 janë lënduar sot në një fatkeqësi trafiku në pjesën indiane të Kashmirit, kur një autobus rrëshqiti nga rruga dhe nga një lartësi prej 250 metra ra në lumë.

Policia nuk i bëri të ditura shkaqet e fatkeqësisë, por tha se autobusi i ishte i mbingarkuar.
XS
SM
MD
LG