Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani turk, nëntë të vdekur


Një aeroplan i kompanisë turke Turkish Airlines me 143 veta në bord u rrëzua sot teksa përpiqej të aterojë në aeroportin Schipol të Amsterdamit.

Një zyrtar i paemëruar i aeroportit tha se nëntë njerëz kanë humbur jetën dhe më shumë se 80 janë lënduar, gjashtë nga të cilët janë në gjendje kritike.

Ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi përplasjen e aeroplanit Boeing 737.
XS
SM
MD
LG