Ndërlidhjet

Arrestohet një serb për masakrën e Srebrenicës


Policia boshnjake ka arrestuar serbin Zhelko Ivanoviç i akuzuar si pjesëmarrës në masakrën e Srebrenicës.

Ivanoviç është arrestuar në Pale dhe është transferuar tek prokuroria e krieve të luftës.

Deri tani para drejtësisë kanë dalë 26 serbë të Bosnjës, nga të cilët 11 janë dënuar me burg.
XS
SM
MD
LG