Ndërlidhjet

Putin: Rrezikohet furnizimi i Evropës me gaz


Kryeministri rus Vladimir Putin ka tërhequr vërejtjen se do të ndërpresë sërish furnizimin me gaz të Ukrainës, nëse kjo e fundit nuk i paguan detyrimet ndaj Gazpromit deri të shtunën.

Mospagesa nga ana e Ukrainës do të ndikojë dhe në furnizimin e Evropës me gaz tha Putini.

Ukraina është rruga kryesore e tranzitit për gazin rus drejt Evropës.
XS
SM
MD
LG