Ndërlidhjet

Tiranë: Berisha emëron zëvendësin e Pangos


Kryeministri Sali Berisha ka emëruar Ardian Turkun në postin e ministrit të Kulturës, Turizmit, Rinisë dhe Sporteve. Emërimi i Turkut erdhi pas shkarkimit të Ylli Pangos, i cili akuzohet për ngacmime seksuale duke keqpërdorur detyrën.

Qeveria përmes një deklarate tha se sjella e Pangos ishte "e turpshme dhe e papranueshme".
XS
SM
MD
LG