Ndërlidhjet

Bagdad: 28 të vrarë e dhjetëra të plagosur


28 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në Bagdad.

Cak i sulmit ishte Akademia e Rendit, kurse sulmi ndodhi në kohën kur rekrutët prisnin në rradhë për të hyrë në mjediset e Akademisë.

Sulmi erdhi vetëm një ditë pas deklaratës së presidentit amerikan Obama se do të tërheqë 12 mijë trupa amerikane nga Iraku në gjashtë muajt e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG