Ndërlidhjet

Bursat në Azi shënojnë rritje


Akcionet në bursat aziatike janë rritur, kurse vetëm në Japoni shënuan rritje për 4%.

Rritja e tregjeve në Azi pasoi rritjen në Wall Street.

Vlera e akcioneve filloi të rritet pas njoftimit të befasishëm të gjigantit bankar amerikan City Group se në janar dhe shkurt ka punuar me profit, duke bërë që ky tremujor të jetë më i miri që nga tremujori i tretë i vitit 2007.
XS
SM
MD
LG