Ndërlidhjet

Teherani, Kabuli e Islamabadi, kundër drogës


Irani, Afganistani dhe Paksitani kanë zhvilluar aksionin e parë të përbashkët në luftën kundër narkotikëve.

Agjencia e OKB-së që merret me luftën kundër drogës tha se aksioni në fjalë i dërgon një mesazh shumë të rëndësishëm politik trafikantëve të drogës në rajon.

Afganistani është prodhuesi më i madh i opiumit në botë.
XS
SM
MD
LG