Ndërlidhjet

Gjeorgjinë e largojnë nga Eurovizioni


Gjeorgjia nuk do të marrë pjesë në festivalin evropian të këngës, Eurovision, që do të mabhet në Moskë.

Organizatorët e Eurovizionit nuk kanë lejuar pjesëmarrjen e këngës gjeorgjiane, pasi titulli i saj aludonte për kryeministrin rus, Vladimir Putin.

Kreu i komitetit përzgjedhës të Eurovizionit të Gjeorgjisë tha se kishin vendosur të mos e ndërronin as titullin e këngës dhe as këngën.
XS
SM
MD
LG