Ndërlidhjet

Ndryshon statusi i të ndaluarve në Guntanamo


Administrata e presidentit Obama nuk do t'i cilësojë më si "armiq në fushëbetejë" terroristët e dyshuar që gjenden në burgun e Guantanamos.

Vendimi i bërë publik nga Departamenti i Drejtësisë shënon ndarje nga politikat e ish presidentit Bush.

Të njëjtat burime njoftojnë se vetëm ata të burgosur për të cilat ka prova të mjaftueshme se kanë mbështetur Al Kaidën dhe talibanët do të mbahen të burgosur.
XS
SM
MD
LG