Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 35 militantë


Një ushtar i NATO-s është vrarë në një sulm të kryengritësve në Afganistanin jugor, ndërkohë që të paktën 35 kryengritës janë vrarë në incidente të ndara gjetkë në vend.

ISAF-i tha se ushtari vdiq të hënën nga plagët, por nuk e bëri publike përkatësinë kombëtare të tij.

Po të hënën, militantët vranë nëntë policë afganë dhe dy civilë në provincën jugore Helmand.
XS
SM
MD
LG