Ndërlidhjet

Obama viziton Meksikën


Presidenti amerikan Barack Obama do të vizitojë Meksikën më 16 dhe 17 prill të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga Maximiliano Cortazar, zëdhënësi i presidencës meksikane.

Vizita në Meksikë do të zhvillohet pas turneut evropian të presidentit amerikan, që erdhi në Shtëpinë e Bardhë 20 janarin e kaluar.
XS
SM
MD
LG