Ndërlidhjet

Berisha rrëfen rrëzimin e komunizmit


Kryeministri Sali Berisha ka folur për mizoritë e regjimit komunist në Shqipëri në konferencën me temë "Vitet 1989/1990: Vitet e ndryshimit në Shqipëri". Takimi qe organizuar nga Fondacioni Konrad Adenauer.

Berisha ka folur para pjesëmarrësve për përvojën shqiptare në rrëzimin e regjimit të Enver Hoxhës.

Berisha pas Gjermanisë do vizitojë Brukselin ku do marrë pjesë në takimin e krerëve të shteteve dhe qeverive të vendeve të BE-së, që janë njëherësh dhe anëtarë të Partive Popullore Evropiane.
XS
SM
MD
LG