Ndërlidhjet

Pack: "Rrugë e gjatë" për Shqipërinë në BE


Deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, tha sot nëTiranë, se për tu integruar në Bashkimin Evropian, Shqipëria ende e ka një "rrugë të gjatë" përpara.

Në këtë aspekt, ajo theksoi se integrimi në NATO, nuk do të thotë edhe integrim në Bashkimin Evropian, pasi këto janë dy procese të ndara, që kërkojnë kritere të ndryshme.

Këto komente ajo i bëri në një konferencë për shtyp në Tiranë.

Sipas, zonjës Pack, njëri nga kriteret kyçe për integrim në BE, është zhvillimi i zgjedhjeve demokratike dhe korrekte.
XS
SM
MD
LG