Ndërlidhjet

Presidenti turk në vizitë historike në Irak


Presidenti i Turqisë Abdullah Gyl ka mbërritur në Bagdad në vizitën e parë të këtij lloji në tre dekada.

Gyl pritet të diskutojë me homologun e tij irakian, Jalal Talabani dhe kryeministrin Nuri al-Maliki çështjen therrëse të kryengritësve kurdë dhe temat e tregtisë.

Gyl është shefi i parë i shtetit turk që viziton Irakun fqinj në 33 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG