Ndërlidhjet

Al Gor publikon librin e ri për ngrohjen globale


Nobelisti dhe ish nënpresidenti amerikan, Al Gor, do ta publikojë në muajin nëntor vazhdimin e librit të tij për ngrohjen globale, "E vërteta e pakëndshme".
Libri "Our Choice", i cili do të dalë në shitje me 3 nëntor, do të ofrojë zgjidhje për problemin e ngrohjes globale, ka bërë të ditur shtëpia botuese Rodejll.
"E vërteta e pakëndshme" ka transmetuar tek miliona njerëz porosinë për rrezikun që paraqet kriza klimatike për civilizimin njerëzor, problem ky që, sipas autorit Al Gor, mund dhe duhet të zgjidhet.
XS
SM
MD
LG