Ndërlidhjet

Talibanët vrasin nëntë policë afganë


Kryengritësit talibanë kanë vrarë nëtë policë në jug të Afganistanit, ka bërë të ditur ministria afgane e punëve të brendshme, ispas së cilës talibanët kanë sulmuar sot herët në mëngjes një punkt policor në Nahri Saraxh, në provincën Helmand.
Provincat Kandahar dhe Helmand janë rajonet më të sulmuara nga talibanët, pavarësisht pranisë së madhe ushtarake ndërkombëtare në Afganistan, ku janë të stacionuar rreth 75 mijë ushtarë të huaj.
XS
SM
MD
LG