Ndërlidhjet

Zbulohet një kartel i rrezikshëm meksikan


Policia dhe armata e Guatemalës kanë zbuluar një kamp të cilin po e mbanin anëtarët e një grupi meksikan për kontrabandimin e narkotikëve dhe armëve, ku po stërviteshin dhjetra njerëz për përdorimin e armëve.
Policia ka bërë të ditur se karteli meksikan është zbuluar pas njoftimeve që kanë ofruar banorët lokalë, të cilët kishin thënë se diçka jo e zakonshme po ndodhte në një fermë në vendin e quajtur Kish.
XS
SM
MD
LG