Ndërlidhjet

Medvedev e Obama takohen në samitin e G20


Presidentët e Rusisë dhe SHBA-ve, Dmitrij Medvedev e Barak Obama, do të nënshkruajnë me një prill deklaratën lidhur me zvogëlimin e ri të armatimi bërthamor, ka bërë të ditur sot këshilltari për politikë të jashtme i presidentit rus, Sergej Prihotko.
Ai ka theskuar se Medvedev e Obama, të cilët do të takohen në Samitin e Grupit 20 në Londër, do të nënshkruajnë edhe deklaratën për marrëdhëniet ruso-amerikane.
Këto dy dokumente do të kenë rëndësi praktike për fillimin e bisedimeve për shumë çështje në rajon si dhe për çështjen e zvogëlimit të armatimit, ka thënë Prihotko.
XS
SM
MD
LG