Ndërlidhjet

Obama/Merkel - këmbë kalojnë kufirin


Presidenti amerikan Barak Obama, kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel dhe liderë tjerë të NATO-s në mëngjesin e sotëm kanë ecur këmbë nëpër urën që ndanë Gjermaninë dhe Francën në një çast simbolik të unitetit të Aleancës Veriatlantike.
Tema qendrore e samitit mbetet strategjia për Afganistanin.
Aftësia e NATO-s për sukses në Afganistan shihet si një test esencial për forcën dhe relevancën e Aleancës në përvjetorin e 60-të.
XS
SM
MD
LG